Toužíte po mobilním telefonu, který tak akorát padne do ruky? Skvělou volbou je LG Optimus One. Potěší především sympatickými rozměry (113,5 x 59 x 13,3 mm) a příjemně zaoblenými tvary, které v kombinaci s pogumovaným plastem garantují opravdu pohodlné držení.

Klasický design

Telefon LG Optimus One se u nás prodává v černé verzi, jeho vzhled je klasicky elegantní. Přístroj je opatřen TFT displejem, s úhlopříčkou 3,2 palce a rozlišením 240 x 320 bodů. Displej dobře reaguje na zcela jemný dotyk, není třeba nijak tlačit. Pochvalu si displej zaslouží také za výbornou čitelnost na slunci.

Pořiďte si snímky z cest

Součástí mobilního telefonu LG Optimus One je 3MPx fotoaparát s autofocusem. Focení je pohodlné, nechybí vyvážení bílé, expozice, barevné efekty, citlivost apod. Předností fotoaparátu je detekce obličeje nebo také možnost uložit do snímku GPS souřadnice místa, kde došlo k jeho pořízení. Video je nahráváno v rozlišení VGA (640 x 480 pixelů).

Hudební funkce

U mobilního telefonu LG Optimus One je k dispozici základní hudební přehrávač, který nabízí Android. Uživatele jistě potěší nabídka přehledné knihovny s rozdělením podle interpretů nebo jejich alb. Možné je rovněž vytvářet seznamy skladeb. V tomto mobilu nechybí ani FM rádio, které nabízí uložení šesti stanic do paměti a RDS.

Organizační funkce

LG Optimus One přináší uživateli klasický kalendář – s přehledným denním, týdenním i měsíčním náhledem. Součástí standardní výbavy je rovněž budík, kalkulačka a diktafon. Vhod může přijít také jednoduchá vestavěná aplikace, která oznamuje aktuální počasí nebo nejnovější zprávy.

Pohodlné surfování

Prohlížeči telefonu LG Optimus One nelze nic vytknout. Načítání webových stránek probíhá rychle, posouvání je plynulé a celkem pohodlné. Dá se říci, že se jedná o vyvážený a povedený telefon, k jehož kladům patří i baterie s velkou kapacitou, díky níž je výdrž oproti konkurenci mírně nadprůměrná.