Mobilní telefon Nokia 500 se řadí do střední třídy a nabízí skvělý poměr ceny a výbavy. Na první pohled zaujmou sympatické rozměry a nízká hmotnost, která avizuje plastovou konstrukci. Uživatelé, kteří si telefon rádi přizpůsobují svému stylu, jistě uvítají zadní výměnné kryty i další vychytávky.

Opravdu rychlý Symbian

Telefon Nokia 500 se může pyšnit nejvýkonnějším operačním systémem Symbian s 1GHz procesorem. Běh systému je tak, vzhledem k hardwarové nenáročnosti Symbianu, skutečně rychlý. K dalším přednostem tohoto modelu patří kvalitní displej (klasické TFT), který disponuje rozlišením 360 x 640 pixelů a úhlopříčkou 3,2 palce.

Bezplatná navigace

Ve výbavě mobilu Nokia 500 od známého finského výrobce nechybí nic důležitého. K dispozici je například GPS, bezplatná navigace pro celý svět (včetně hlasového navádění), nebo připojení WiFi. Telefon disponuje interní pamětí o velikosti 2 GB, ale i slotem pro paměťové karty microSDHC. Místa pro hudbu, fotografie či videa je tak v případě mobilu Nokia 500 skutečně dostatek.

Design oživí barvy

Boduje nejen velice funkční výbava, ale také příjemný vzhled. Spíše strohý design totiž pomohou osvěžit barevné kryty baterie (černá, červená, modrá…). Zaujmou také ostřejší rohy přístroje a zaoblená horní i spodní hrana. Nokia 500 potěší rovněž příznivými kompaktními rozměry 111 x 54 x 14 mm. Hmotnost tohoto telefonu se zastavila na pouhých 93 gramech.

Řada skvělých aplikací

S telefonním přístrojem Nokia 500 ihned uživatel získá mnoho zajímavých aplikací. Díky nim je život zábavnější a často i snazší. Užitečná a praktická je například služba Nokia Mapy, která umožňuje objevovat atraktivní místa ve vašem městě, ať už jde o kavárny, obchody, kulturní akce apod. Nokia 500 je zkrátka telefon se skvělou výbavou za mimořádně výhodnou cenu.