Mobilní telefon LG Optimus Black potěší střídmým designem a tloušťkou pouhých 9,2 milimetru. Jeho hladké linie působí velice elegantně i atraktivně. Dalším lákadlem tohoto modelu je speciální displej s označením NOVA, který se může pyšnit mnoha vlastnostmi.

Skvělá konstrukce

Nutno podotknout, že konstrukce telefonu LG Optimus Black se skutečně povedla, nikde nic „nevrže“ a vše přesně sedí na svém místě. Celé tělo je zhotoveno z kvalitního plastu a rámeček displeje připomíná černý kov. Hmotnost telefonu činí také díky plastové konstrukci jen 109 g. Vyjma nízké váhy jsou sympatické i rozměry mobilu – 122 x 64 x 9,2 mm.

Displej je dominujícím prvkem

Přední straně telefonu LG Optimus Black dominuje dotykový displej (NOVA) s úhlopříčkou 4″ a rozlišením 800 x 480 bodů. Displej výrobce prezentuje hlavně jako ideální zobrazovací plochu pro surfování na internetu. Disponuje skvělými pozorovacími úhly a také je velice jasný. Dobře čitelný je NOVA displej i na slunci.

Fotoaparát mile překvapí

Součástí mobilního telefonu LG Optimus Black je úžasný 5MPx fotoaparát. Snímky, které s ním pořídíte, příjemně překvapí podáním barev, jejich sytostí a celkovou ostrostí. Nechybí autofocus či režimy, jako je makro, panorama apod. Výhodné je, že v nepříznivých světelných podmínkách si lze přisvítit LED osvětlením.  LG Optimus Black umí také výborně natáčet video, v rozlišení 1280 x 720 pixelů.

Multimédia a zábava

Velký displej tohoto přístroje přímo láká k prohlížení videa, hraní her, surfování po internetu nebo poslouchání hudby. Díky 1GHz procesoru není rozhodně problém ani s přehráváním videa ve vyšší kvalitě. A pak je tu operační systém Android, který uživateli umožňuje uložení spousty dat a instalaci mnoha aplikací nebo her.