Nokia 5230 je skvělý dotykový telefon, který je svou výbavou zaměřen hlavně na mladší generaci uživatelů. Jeho předností je možnost špičkového přehrávání hudby. Aby bylo možné do telefonu uložit velké množství písniček, disponuje vnitřní uživatelskou pamětí o velikosti 70 MB. Paměť lze samozřejmě i rozšířit, a to pomocí paměťové microSD karty.

Klasický vzhled

Dotykový telefon Nokia 5230 vyniká klasickým designem a kvalitním konstrukčním zpracováním. Tělo je vyrobeno z plastu a přístroj disponuje rozměry 111 x 52 x 16 mm. Jeho hmotnost se zastavila na 115 gramech. Zpestřením u telefonu Nokia 5230 je spousta barevných variant u zadního (volného) krytu.

Překvapí velký displej

Dotykový displej mobilního telefonu Nokia 5230 zabírá téměř celou přední stranu přístroje. Může velmi potěšit jak plocha displeje (3,2 palce), tak i jemné rozlišení 640 x 360 pixelů. Skvělé jsou i pozorovací úhly a trápit uživatele nebude ani silné slunce. Displej je možné odemknout posuvným zámkem na levém boku telefonu.

Integrovaný fotoaparát

Nokia 5230 má samozřejmě zabudovaný fotoaparát, s rozlišením 2 MPx. K jeho přednostem patří bohaté možnosti nastavení. Lze například nastavovat citlivost snímků ISO, upravovat kontrast či ostrost snímků, korigovat expozici apod. Výhodou je také možnost přidávat do snímku GPS souřadnice.

Slušná zábava

U telefonu Nokia 5230 můžete počítat s graficky vyvedeným hudebním přehrávačem, s audio konektorem (3,5 mm) či s podporou stereo bluetooth profilu. Pro příznivce rádiového vysílání je k dispozici FM rádio s RDS. Navíc přímo z telefonu lze nakupovat hudební songy nebo celá alba. Potěší také vestavěný video přehrávač Real Player.