Mobilní telefon Nokia N8 na první pohled zaujme tělem z kovového korpusu a kvalitním skleněným displejem. Nastavit si lze až tři výchozí displeje, podle toho, jaké aplikace, oblíbené kontakty nebo sociální sítě uživatel nejčastěji používá. Skvělý je také 12Mpx fotoaparát s xenonovým bleskem a optikou Carl Zeiss.

Neotřelý vzhled

Dotykový telefon Nokia N8 vyniká neotřelým designem a velmi kvalitním konstrukčním zpracováním. Přístroj disponuje rozměry 114 x 59 x 12,9 mm a hmotností 135 gramů. Tělo je vyrobeno z převážně eloxovaného hliníku, pouze horní a spodní části zadní strany jsou zhotoveny z plastu. Telefon Nokia N8 působí velice luxusním dojmem, a nejen to – má navíc zvýšenou odolnost vůči poškrábání.

Kvalitní displej

Dotykový displej mobilního telefonu Nokia N8 je jedním z nejlepších displejů na trhu. Disponuje rozlišením 640 x 360 pixelů a úhlopříčkou 3,5 palce. Jedná se o displej typu OLED, což znamená lepší barvy, vyšší kontrast i větší pozorovací úhly. Samozřejmostí je světelné čidlo, které může regulovat intenzitu osvětlení.

Fotoaparát na jedničku

Nokia N8 se může bezesporu pyšnit skvělým fotoaparátem (s rozlišením 4000 x 3000 pixelů). K jeho funkcím a možnostem patří samospoušť, kompenzace expozice, nastavení citlivosti, automatické otáčení nebo rozpoznávání obličejů. U modelu N8 je však kladen důraz i na video. Snadno nastavit lze typ scény, vyvážení bílé, barevný tón či přisvětlení LED diodou. Nechybí ani druhá kamerka pro videohovory.

Komunikace s přáteli

Počítat můžete také s naprostou integrací sociálních sítí, jako Twitter či Facebook. Novinkou u mobilu Nokia N8 je aplikace Web TV, kam je distribuován program od CNN, Paramount, Geographic a dalších mediálních společností. Uživatelé, kteří hledají pomocí telefonu i zábavu, si tedy přijdou na své.